Stále více lidí si dává jedlou sodu do vlasů, tady je důvod!

Alenka Procházková

V posledních letech se na trhu objevila nová metoda péče a údržby vlasů. Ve skutečnosti nyní klade stále více lidí prášek do pečiva v jejich vlasech. Ale co je to za praxi a proč je tak úspěšná? V tomto článku vám představíme různá použití bikarbonátu pro vlasystejně jako mnoho výhod této 100% přírodní metody.

Proč používat jedlou sodu do vlasů?

Jedlá soda je přírodní chemická sloučenina, kterou lze použít pro kosmetické účely. Ve skutečnosti má mnoho prospěšných vlastností pro vlasy, včetně:

 • Čistí do hloubky
 • Znovu vyrovnává pH pokožky hlavy
 • Odstraňuje nečistoty
 • Bojuje proti nadměrnému mazu
 • Zklidňuje podráždění
 • Stimuluje růst vlasů
 • Posiluje a posiluje vlasové vlákno

Díky těmto vlastnostem jedlou sodu ocení zejména lidé s mastnými vlasy nebo lupy, ale také ti, kteří se chtějí zbavit zbytků zanechaných konvenčními vlasovými přípravky. Metoda jedlé sody je navíc pro vlasy prakticky bezpečná a vhodná pro všechny typy vlasů, ať už jemné, husté, kudrnaté nebo rovné.

Stále více lidí si dává jedlou sodu do vlasů, tady je důvod!
Stále více lidí si dává jedlou sodu do vlasů, tady je důvod!

Jak používat jedlou sodu do vlasů?

Existuje několik způsobů, jak začlenit jedlou sodu do své vlasové rutiny. Zde jsou některé běžně používané metody:

Přečtěte si také :   Získání piercingu radikálně změní bakterie žijící na vaší kůži

Chcete-li vyrobit šampon z jedlé sody, jednoduše smíchejte jednu lžíci prášku se třemi lžícemi vlažné vody. Následně získáme pastu, kterou jemným masírováním naneseme na pokožku hlavy. Je vhodné nechat působit 1 až 3 minuty, poté opláchnout velkým množstvím čisté vody. Výsledek: čisté vlasy, bez nečistot a mazu.

Po umytí vlasů jako obvykle si připravte roztok jedné lžíce jedlé sody na tři lžíce vody. Tento roztok naneste na vlasy ještě vlhké, poté opláchněte čistou vodou. Tato kúra pomáhá zbavit vlasy zbytků vlasových přípravků, zjemňuje je a usnadňuje jejich rozčesávání.

Smíchejte lžičku jedlé sody s rostlinným olejem (olivový olej, kokosový olej atd.), abyste vytvořili hladkou pastu. Poté aplikujte tento přípravek na pokožku hlavy lehkými krouživými pohyby. Před opláchnutím nechte několik minut působit. Bikarbonátový peeling navrací vlasům objem a odstraňuje lupy.

Pro hloubkovou výživu a posílení vlasů smíchejte tři lžíce jedlé sody, dvě lžíce medu, dvě lžíce olivového oleje a jedno vejce. Tuto domácí masku naneste na vlhké vlasy, zakryjte je teplým ručníkem a nechte 30 minut působit. Poté opláchněte vlažnou vodou. Tato kúra je ideální pro suché nebo poškozené vlasy, protože poskytuje hydrataci a lesk.

Výhody jedlé sody pro vlasy

Použití jedlé sody na vlasy má několik výhod:

 • Přírodní: Bikarbonát je 100% přírodní prášek získaný extrakcí minerálů. Neobsahuje žádné škodlivé chemikálie a tím respektuje zdraví vlasů a vlasové pokožky.
 • Ekonomické: Nahrazením některých konvenčních vlasových produktů bikarbonátem snížíte celkové náklady na vlasovou rutinu. Kromě toho lze bikarbonát zakoupit ve velkém množství za velmi přijatelnou cenu.
 • Ekologický: Používáním jedlé sody ve své vlasové rutině pomáháte chránit životní prostředí. Ve skutečnosti tato biologicky odbouratelná sloučenina nemá žádný dopad na vodní ekosystémy a pomáhá snižovat znečištění vody.
 • Všestranný: Bikarbonát má mnoho možných použití: šampon, kondicionér, peeling nebo maska, přizpůsobí se všem vlasovým potřebám a problémům.
Přečtěte si také :   Změňte svou kosmetickou rutinu s tímto korejským tipem na spolehlivý make-up

Je však nezbytné mít na paměti, že každý člověk je jedinečný a výsledky získané s bikarbonátem se mohou u jednotlivých osob lišit. Někteří mohou pozorovat velkolepé efekty, zatímco jiní zažijí mírnou vlasovou pohodu.

Jedlá soda je umístěna jako jednoduchý, přirozený a účinný spojenec pro hýčkání našich vlasů. Tím, že se přizpůsobí všem typům vlasů a problémům s vlasy, umožňuje každému najít metodu přizpůsobenou jeho potřebám. Pokud tedy i vy chcete pro své vlasy přijmout přirozenější rutinu, neváhejte vyzkoušet jedlou sodu!

Domů » Blog » Stále více lidí si dává jedlou sodu do vlasů, tady je důvod!