Proč musíte při vstupu do hotelového pokoje dávat kufry do vany?

Alenka Procházková

Při cestování nebo pobytu v hotelu se můžete setkat s různými problémy, od drobných nepříjemností až po více znepokojivé události. Mezi nimi je přítomnost štěnic bohužel častým a potenciálně škodlivým problémem pro vaše zdraví. To je důvod, proč si někteří cestovatelé zvykli umisťovat své kufry ve vaně po příjezdu na hotelový pokoj. Zde vám vysvětlíme tuto úžasnou praxi.

Štěnice, diskrétní, ale invazivní pohroma

Štěnice jsou drobný parazitický hmyz, který se živí lidskou krví. Mohou způsobit vážné zdravotní problémy, včetně svědění, vyrážky a dokonce i závažných alergických reakcí. Obtížnost odhalování tohoto hmyzu činí jeho eradikaci obzvláště obtížnou.

Jak poznat napadení štěnicemi?

Vzhledem k tomu, že tito malí tvorové jsou přibližně 5 až 7 mm na délku a pohybují se převážně v noci, může být zpočátku obtížné je spatřit. Některé příznaky však naznačují, že došlo k zamoření:

  • Černé nebo hnědé skvrny na prostěradlech nebo polštářích, které jsou ve skutečnosti trusem štěnic.
  • Stopy krve na podestýlce kvůli jejich nočnímu kousnutí.
  • Nepříjemná a zvláštní vůně, která je někdy přirovnávána ke shnilým malinám.

Pokud se objeví jakékoli známky zamoření, je nutné neprodleně informovat recepci hotelu, aby mohla přijmout vhodná opatření k likvidaci těchto škůdců.

Proč musíte při vstupu do hotelového pokoje dávat kufry do vany?
Proč musíte při vstupu do hotelového pokoje dávat kufry do vany?

Výhoda uložení zavazadel do vany

Umístěním kufrů a dalších zavazadel do vany maximalizujete své šance, že si tyto škůdce nepřinesete domů. V realitě, štěnice mají potíže se šplháním po hladkých svislých plochách. Vana pro ně tedy představuje těžko překonatelnou překážku. Tento izolovaný prostor navíc pomáhá zabránit tomu, aby se vaše kufry dostaly do kontaktu s jinými zamořenými oblastmi hotelu.

Slabé stránky štěnic

Přestože se jedná o impozantní škůdce, které je obtížné odhalit a vymýtit, některé zvláštnosti dělají štěnice zranitelnější:

  • Nelétají ani neskáčou, což poněkud omezuje jejich schopnost rychle se pohybovat z místa na místo.
  • Jejich chodidla jsou navržena tak, aby se pohybovala po porézních, lepkavých površích, takže je pro ně obtížné lézt po hladkých, kluzkých stěnách, jako jsou vany.
  • Pohybují se především v noci, aby se živili krví spáčů. Umístěním kufru do koupelny a zavřením dveří snížíte šanci, že se uhnízdí ve vašich věcech.

Je však důležité si uvědomit, že tyto tipy nejsou spolehlivé. Štěnice mohou být obzvláště odolné a přizpůsobit se různým prostředím.

Jak minimalizovat riziko zavlečení štěnic do vašeho domova?

Po pobytu v hotelu nebo dokonce s přáteli je možné učinit několik opatření, jak rizika co nejvíce omezit:

  1. Pečlivě zkontrolujte svůj pokoj při příjezdu, včetně lůžkovin a tmavých koutů.
  2. Používejte ochranné kryty proti štěnicím pro vaši matraci a polštáře doma.
  3. po výletě, vyperte veškeré nošené oblečení a dokonce i ty, které se vám zdají čisté, nejlépe při teplotě nad 60°C, abyste zabili případná zvířátka.
  4. Pečlivě vysávejte vaše zavazadlo před uložením, zejména švy a další rohy, kde by se mohly schovat štěnice.

Osvojením si těchto reflexů dáte na svou stranu všechny šance, abyste během svých pobytů v hotelu zahlédli štěnice a vyhli se jim. A pokud stále zjistíte jejich přítomnost u vás doma, neváhejte zavolat odborníka na hubení škůdců, aby tyto parazity jednou provždy vymýtil.

Domů » Blog » Proč musíte při vstupu do hotelového pokoje dávat kufry do vany?