Pokud si zachováte těchto 8 zlozvyků, určitě zůstanete single!

Alenka Procházková

Jako svobodný člověk je normální hledat lásku a chtít upoutat pozornost potenciálních partnerů. Určité postoje však mohou mít opačný účinek a odstrčit je. Zde je osm návyků, kterým se vyhnout, pokud chcete optimalizovat své šance na setkání s tou správnou osobou.

1. Nebýt sám sebou

Jednou z největších chyb svobodných lidí je, že nejsou autentičtí. Tím, že se tito lidé snaží vyrovnat ideálu nebo skrývají určité aspekty své osobnosti, pouze odcizují potenciální partnery, kteří hledají upřímnost a pravdu. Být sám sebou vám umožňuje přitahovat lidi, kteří jsou kompatibilní s vaší osobností a našimi hodnotami.

2. Být příliš náročný

Je pravda, že v romantickém vztahu musíte vědět, co chcete, a nespokojit se jen tak s někým. Nicméně, příliš mnoho kritérií a požadavků může drasticky omezit okruh potenciálních partnerů. Je proto lepší zůstat otevřený různým možnostem, které máme k dispozici, aniž bychom ohrozili naše základní principy.

3. Bát se závazku

Někteří lidé, ač hledají partnera, se bojí zavázat a utéct, jakmile se věci stanou vážnými. Tento postoj odpuzuje potenciální partnery, protože nechtějí investovat čas a úsilí do vztahu, který může náhle skončit. Je proto nezbytné naučit se tento strach zvládat a být připraveni se zavázat, pokud chcete přilákat zájemce o vážný vztah.

Pokud si zachováte těchto 8 zlozvyků, určitě zůstanete single!
Pokud si zachováte těchto 8 zlozvyků, určitě zůstanete single!

4. Být příliš sebestředný

Je důležité znát své hodnoty a potřeby, ale neměli byste zapomínat na potřeby toho druhého. Příliš egocentrický člověk bude mít potíže s rozvojem harmonického a vyváženého vztahu s potenciálním partnerem. Tím, že jsme pozorní a nasloucháme potřebám druhých, podporujeme blaho vztahu a vzájemný zájem.

5. Být příliš citově závislý

Člověk, který neustále hledá náklonnost a pozornost svého okolí, se zdá být pro ostatní méně atraktivní. Nejlepší je vypěstovat si vlastní nezávislost a naučit se být šťastný sám, abyste své štěstí mohli sdílet s potenciálním partnerem, aniž byste neustále potřebovali jeho přítomnost, abyste se cítili dobře.

6. Udržování toxické romantické minulosti

Pokud stále nosíme kufry plné hořkosti, odporu nebo lítosti ohledně naší romantické minulosti, je těžké přilákat nového partnera. Musíme vědět, jak se usmířit se svými starými vztahy a souhlasit s tím, že otočíme stránku, abychom mohli beze strachu a obav přivítat nový příběh.

7. Zanedbávání svého fyzického vzhledu

Přestože by vzhled neměl být hlavním kritériem při hledání partnera, je třeba přiznat, že hraje roli ve vzájemné přitažlivosti. Zanedbávání svého vzhledu vysílá zprávu, že se o sebe nestaráte, což může potenciální partnery odradit. Péče o své tělo a své zdraví je projevem úcty k sobě i ostatním.

8. Být příliš negativní nebo pesimistický

A konečně, optimismus a pozitivní energie jsou hlavními aktivy pro přilákání potenciálních partnerů. Negativní nebo pesimističtí lidé mají tendenci ostatní odstrčit svým poraženeckým postojem a přetrvávající špatnou náladou. Je proto důležité pěstovat pozitivní pohled na život a být nadšený z příležitostí, které se nabízejí.

Tím, že se nezadaní vyvarují těchto osmi návyků, zvyšují své šance, že budou potenciálními partnery považováni za atraktivní a zajímavé. Zůstat autentický, otevřený, pečující a optimistický vám umožňuje vytvořit prostor vhodný pro romantická setkání a rozvíjet zdravé a naplňující vztahy.

Domů » Blog » Pokud si zachováte těchto 8 zlozvyků, určitě zůstanete single!