Měli byste nejprve připojit nabíječku k telefonu nebo k elektrické zásuvce? Mnoho lidí se mýlí

Alenka Procházková

V dnešní době je téměř nemožné si představit náš život bez a mobilní telefon.
Ať už chcete zůstat v kontaktu s blízkými, spravovat svůj rozvrh nebo surfovat na internetu,
máme naše zařízení vždy po ruce. Ale s všudypřítomností telefonů a dalších mobilních zařízení (smartphone, tablet, PC, MacBook, iPhone, iPad atd.) se systémem Android přichází také neustálá potřeba je nabíjet.
V tomto článku se budeme zabývat následující otázkou: Měli byste nejprve připojit nabíječku k telefonu nebo do elektrické zásuvky?

Správné pořadí:

Obvyklá mylná představa je, že nabíječku musíte nejprve zapojit do zásuvky, než ji připojíte k zařízení
(telefon, ipad atd.). Podle některých uživatelů by to zaručovalo lepší výkon baterie
a předešlo by se případným elektrickým problémům. Je tomu skutečně tak? Chcete-li odpovědět na tuto otázku,
Je nezbytné pochopit, jak funguje nabíječka telefonu.

Úloha transformátoru při nabíjení

V nabíječce najdeme především napájecí adaptér a USB kabel. Napájecí adaptér obsahuje a transformátor, který má funkci přeměny síťového napětí (220V-240V) na napětí vhodné pro telefon (obecně 5V). Jakmile je tato konverze provedena, elektřina prochází kabelem USB a poté do zařízení, aby se dobila baterie.

Přečtěte si také :   Tajný trik, který dokáže odemknout jakýkoli telefon bez hesla

Nyní, když rozumíme tomuto mechanismu, vraťme se k hlavní otázce. Měli byste nejprve připojit nabíječku k telefonu nebo do zásuvky? Ve skutečnosti neexistuje žádný zásadní rozdíl mezi těmito dvěma metodami. Transformátor v napájecím adaptéru zajišťuje, že napětí dodávané do telefonu je stejné bez ohledu na to, jak je nabíječka zapojena. Přijatá metodika tedy nehraje významnou roli ve výkonu baterie nebo souvisejících elektrických rizicích.

Měli byste nejprve připojit nabíječku k telefonu nebo k elektrické zásuvce
Měli byste nejprve připojit nabíječku k telefonu nebo k elektrické zásuvce

Další faktory ke zvážení

Výběr správného způsobu připojení nabíječky však není jedinou starostí uživatelů, pokud jde o ochranu jejich zařízení a zachování integrity baterie. Je třeba vzít v úvahu i další důležité prvky:

  1. Kvalita nabíječky: Vždy se rozhodujte pro kvalitní nabíječku, nejlépe originální nebo certifikovanou výrobcem vašeho zařízení. Padělaná nabíječka může poškodit baterii a způsobit elektrické problémy.
  2. Doba ochlazení: Nenechávejte telefon zapojený po dlouhou dobu, protože to může snížit životnost baterie. Dávejte také pozor, abyste zařízení nepoužívali, když se nabíjí.
  3. teplota: má velký vliv na výkon baterie. Snažte se udržovat telefon při konstantní, mírné teplotě, abyste prodloužili jeho životnost.

Juice Jacking: potenciální nebezpečí?

Co by mohlo být znepokojivé, pokud jde o nabíjení telefonu, jsou bezpečnostní rizika, která jsou s nimi spojena juice jacking. Tento útok spočívá v hackování USB porty (např. ty dostupné na letištích nebo nabíjecích stanicích) k instalaci malwaru pro přístup k osobním údajům uživatelů.

Přečtěte si také :   Emoji černé srdce: je význam tohoto symbolu skutečně negativní?

Abyste se těmto hrozbám vyhnuli, je vhodné k nabíjení mobilních zařízení vždy používat vlastní nabíjecí kabely a napájecí adaptéry. Kromě toho můžete telefon nabíjet také prostřednictvím počítače pomocí kabelu USB připojeného k zabezpečenému portu.

Nakonec se zdá, že zvolený způsob připojení nabíječky neovlivňuje výkon baterie mobilního telefonu ani potenciální elektrická nebezpečí. Je však nezbytné vzít v úvahu kvalitu použité nabíječky, dobu nabíjení a další zmíněné faktory. Kromě toho buďte opatrní s veřejnými porty USB a používejte vhodné metody nabíjení, abyste zabránili škodlivému vniknutí.

Domů » Blog » Měli byste nejprve připojit nabíječku k telefonu nebo k elektrické zásuvce? Mnoho lidí se mýlí