Máš kočku ? Objevte jejich báječnou osobnost na základě její barvy

Alenka Procházková

Milovníci koček to dobře vědí: každá kočka má svou vlastní jedinečnou a roztomilou osobnost. Co však možná nevíte, je, že existuje korelace mezi barvou srsti kočky a určitými vlastnostmi její osobnosti nebo chování. Výzkum na toto téma je zatím v rané fázi, ale prvotní zjištění jsou fascinující. V tomto článku zjistíte, jak barva vaší kočky ovlivňuje její báječnou osobnost!

Spojení mezi genetikou a osobností u našich kočičích přátel

Četné studie již prokázaly, že genetika hraje důležitou roli v chování zvířat, včetně koček domácích. Není tedy překvapivé zjistit, že určité barvy srsti jsou spojeny s konkrétními znaky.

Je však nezbytné zdůraznit, že každé zvíře je jedinečné a že na osobnost kočky mají vliv i další faktory prostředí, jako je výchova.

Nyní, když je to z cesty, pojďme se ponořit do různých osobností připisovaných kočkám na základě jejich krásné barvy srsti:

1. Černé kočky: tajemné a láskyplné kočky

Navzdory pověrám kolem černých koček jsou tito malí společníci ve skutečnosti velmi milující a mají roztomilou povahu. Tyto kočky, často popisované jako lehkomyslné a klidné, mají také pověst zvláště loajálních ke svému pánovi. Pokud vlastníte černou kočku, neváhejte využít její nezměrné lásky!

Přečtěte si také :   Chraňte svá kuřata před kunami: 3 účinné tipy, jak zabezpečit kurník

2. Bílé kočky: vtělená elegance a jemnost

Bílé kočky, skutečné symboly čistoty a kultivovanosti, vynikají nejen svým přepychovým vzhledem, ale také svou jemnou a uklidňující osobností. Majitelé bílých koček často potvrzují, že se jedná o jemná, přítulná a velmi vyrovnaná zvířata.

Máš kočku ?  Objevte jejich báječnou osobnost na základě její barvy
Máš kočku ? Objevte jejich báječnou osobnost na základě její barvy

Ale pozor, nezanedbávejte jejich silnou citlivost:

  • Bílé kočky se někdy zdají být plaché nebo ustrašené, když čelí novým situacím.
  • Jejich pohoda je nezbytná, aby mohli plně vyjádřit svou lásku ke svým pánům.

3. Červené kočky: dynamické a společenské společnice

Zázvorové kočky jsou pravděpodobně kočkovité šelmy s nejvíce asertivními osobnostmi. Jsou proslulí svým společenským a láskyplným charakterem vůči svému okolí a projevují velké nadšení a živou zvědavost. Zázvorové kočky jsou rády aktivní a intelektuálně stimulované. Jejich dobrodružná stránka z nich dělá ideální společníky pro lidi, kteří rádi sdílejí každodenní život a nejrůznější aktivity se svým zvířetem. Mohou však být teritoriální a projevovat nelibost, pokud jiná kočka nerespektuje jejich prostor.

4. Mourovaté kočky: dualita mezi nezávislostí a náklonností

Také nazývané mourovaté kočky, kočky s mourovatými kabáty nabízejí zajímavou kombinaci z hlediska osobnosti:

  • Na jednu stranu jsou samostatná a dokážou se samy zabavit, aniž by je jejich majitel potřeboval neustále stimulovat.
  • Na druhou stranu si také velmi váží přítomnosti svého pána a umí vyjádřit své city a svou lásku.
Přečtěte si také :   Chraňte svá kuřata před kunami: 3 účinné tipy, jak zabezpečit kurník

Vícebarevné kočky: zvláštní případ

Želvovina je druh označení u koček, který se obvykle připisuje samicím. Tento vzor kombinuje tři hlavní barvy: černou, červenou a béžovou.

Známý jako „Tortitude“,

  • U těchto kočkovitých šelem také zaznamenáváme silnou osobnost, s asertivním, někdy tvrdohlavým temperamentem.
  • To však přichází s velkou laskavostí a sklonem k navazování blízkých vztahů s jejich lidskou rodinou.

Každá kočka je jedinečná a má svou vlastní osobnost. Je však zajímavé poznamenat, že některé společné vlastnosti mohou být spojeny s barvou srsti. Ať už je vaše kočka černá, bílá, červená nebo jakékoli jiné barvy, důležité je naučit se svého společníka znát a rozumět mu, abyste mu mohli nabídnout ten nejlepší možný každodenní život, přizpůsobený jeho specifickým potřebám a respektující jeho hlubokou bytost.

Domů » Blog » Máš kočku ? Objevte jejich báječnou osobnost na základě její barvy