Feng shui: zjistěte, proč byste neměli umisťovat rostliny na schody svého domu

Alenka Procházková

Praxe předků Číňanů Feng Shui pomáhá vytvářet harmonické prostředí, které přitahuje štěstí a pohodu. Pro plné využití jejích výhod je nezbytné respektovat určitá pravidla týkající se umístění různých prvků v našem interiéru, včetně rostlin. Zjistěte, proč feng shui důrazně nedoporučuje umisťovat rostliny na schody vašeho domova.

Proč je přítomnost rostlin na schodech podle feng-šuej problematická?

Feng shui přikládá zvláštní význam umístění rostlin v našem prostředí, aby se podpořila harmonická cirkulace rostlin. Chi, univerzální vitální energie. Schody také hrají v této cirkulaci hlavní roli: spojují různé úrovně našeho domova a usnadňují tak výměnu energie mezi prostory. Kombinace těchto dvou prvků však může uškodit celkové energetické bilanci vašeho domova.

  1. Rostliny mají stagnující účinek na Chi: Ve feng shui se rostliny tradičně používají k poskytování energetické podpory slabým nebo nestabilním oblastem v našich domovech. Vzhledem ke své schopnosti rychlého růstu mají rostlinné vzorky tu zvláštnost, že zadržují chi. Tento efekt může být prospěšný při správném řízení, ale může také způsobit stagnaci energie, pokud jsou rostliny umístěny na nevhodných místech. Schody představují místo průchodu a pohybu, kde musí Chi volně obíhat. Přítomnost rostlin na schodech proto riskuje, že bude bránit cirkulaci tekutiny čchi.
  2. Negativní symbolika schodů: Schody představují podle určitých zásad feng shui potenciálně nebezpečný prvek pro naši vnitřní rovnováhu. Ve skutečnosti jsou považovány za formu narušení, která fragmentuje náš osobní vesmír na dvě úrovně. Tato roztříštěnost může způsobit pocit nestability a psychické nerovnováhy mezi obyvateli, zejména pokud schodiště přímo spojuje obytné prostory s ložnicemi. Přidáním rostlin na schody nebo v bezprostřední blízkosti toto narušení nechtěně posilujeme.
Přečtěte si také :   Jak znásobit své peníze pomocí Feng Shui u vás doma?
Feng shui: zjistěte, proč byste neměli umisťovat rostliny na schody svého domu
Feng shui: zjistěte, proč byste neměli umisťovat rostliny na schody svého domu

Tipy pro výběr nejlepších alternativ k rostlinám na schodech vašeho domova

Pokud se zdráháte úplně opustit myšlenku zavádění rostlinných dekorací na schodech, vězte, že existují alternativy kompatibilní s předpisy feng shui. Zde je několik nápadů, jak kombinovat harmonické uspořádání a trendy dekorace.

Rozhodněte se pro rostlinné motivy na stěnách nebo zábradlí schodiště

Místo skutečného umístění rostlin na schodiště si můžete pohrát s jejich přítomností pomocí rostlinných motivů nanesených na stěnách nebo integrovaných do zábradlí, které vede podél vaší cesty nahoru nebo dolů. Nástěnné malby, obrazy, fotografie, tapisérie nebo dokonce nálepky tak mohou připomínat botanický vesmír, aniž by narušily oběh čchi.

Vyberte rostliny visící daleko od schodů

Chcete-li spojit přítomnost rostlin a respekt k energetickým principům feng shui, může být chytré nahradit květináče umístěné přímo na schodech závěsnými rostlinami. S tímto řešením se však vyhněte volbě velkých a invazivních exemplářů: upřednostněte raději odrůdy s tenkými, svěšenými listy, které nebudou bránit pohledovému průchodu a zachovají si určitou lehkost.

Vytvořte prostor věnovaný rostlinám ve spodní nebo horní části schodů

Pokud opravdu chcete kombinovat rostlinné prvky a schody, proč nevytvořit specifický prostor určený pro umístění vašich rostlin? Instalací police, nízkého kusu nábytku nebo dokonce mini skleníku v bezprostřední blízkosti vašeho schodiště (dole nebo nahoře, podle vašich preferencí), můžete vystavit své oblíbené exempláře při respektování kódů feng. shui.

Přečtěte si také :   Jak znásobit své peníze pomocí Feng Shui u vás doma?

Závěrem je nezbytné vzít v úvahu doporučení feng shui ohledně uspořádání vašich rostlin, zejména na schodech. Přizpůsobením vaší dekorace a prozkoumáním kreativních alternativ plně využijete výhod, které nabízí tato letitá praxe k podpoře harmonie, pohody a štěstí ve vašem domově.

Domů » Blog » Feng shui: zjistěte, proč byste neměli umisťovat rostliny na schody svého domu