Feng Shui: přitahujte peníze a udržujte špatné vibrace daleko od vašeho domova pomocí citronu

Alenka Procházková

Feng Shui je staré čínské umění, jehož cílem je harmonizovat energie v našem prostředí, abychom zlepšili naši pohodu a přitáhli do našich životů prosperitu. Feng Shui, používané po staletí, lze aplikovat ve všech oblastech života, včetně našeho domova. V tomto článku vám prozradíme, jak pomocí citronu optimalizovat energii ve vaší domácnosti a přilákat tak peníze a zároveň se zbavit špatných vibrací.

Principy Feng Shui

Feng Shui je založeno na rovnováze vitálních sil zvaných Chi v daném prostoru. Existují dva typy Chi: Jin a Yang. Pro harmonizaci těchto energií musíme vzít v úvahu pět elementů (oheň, voda, dřevo, kov a země) a osm světových stran (sever, severovýchod, východ, jihovýchod, jih, jihozápad, západ a severozápad).

Pět prvků

Každý prvek má specifické vlastnosti a interaguje s ostatními cyklickým nebo destruktivním způsobem. Zde je to, co si zapamatovat:

 • Oheň : reprezentované teplými barvami (červená, oranžová, růžová), přináší vášeň a energii.
 • voda: symbolizuje studené barvy (modrá, černá), podporuje komunikaci a otevřenost.
 • Napít se : reprezentovaná zelenou barvou, ztělesňuje růst a kreativitu.
 • kov: vyjádřený šedými, stříbrnými nebo zlatými odstíny, přináší organizaci a koncentraci.
 • Země: k dispozici v hnědé, béžové nebo žluté barvě, vozidlo pro stabilitu a bezpečnost.
Přečtěte si také :   Jak znásobit své peníze pomocí Feng Shui u vás doma?

Osm hlavních směrů

Podle Feng Shui je každý směr spojen se specifickými atributy a oblastí našeho života. Chcete-li zjistit, které oblasti vašeho domova odpovídají těmto směrům, můžete použít kompas nebo si do smartphonu stáhnout specializovanou aplikaci.

Feng Shui: přitahujte peníze a udržujte špatné vibrace daleko od vašeho domova pomocí citronu
Feng Shui: přitahujte peníze a udržujte špatné vibrace daleko od vašeho domova pomocí citronu

Přilákejte peníze pomocí Feng Shui a citronu

Chcete-li stimulovat energie spojené s prosperitou a přitáhnout tak peníze do vašeho domova, je vhodné aktivovat jihovýchodní sektor vašeho domova, protože právě zde se energie sektoru bohatství. Zde je několik tipů, jak tuto oblast optimalizovat:

1. Použijte správné barvy

V jihovýchodním sektoru upřednostňujte barvy dřeva (zelená) a vody (modrá, černá), abyste posílili energii bohatství. Vyhněte se ohnivým barvám (červená, růžová, oranžová), které by mohly tuto energii oslabit.

2. Uspořádejte prostor správnými prvky

Ujistěte se, že položky v této oblasti jsou správně uspořádány. Vyberte si dřevěné předměty nebo dekorace a přidejte několik kovových doteků, abyste podpořili správnou rovnováhu mezi prvky. Vodní prvky, jako jsou fontány, jsou také velmi oblíbené, protože symbolizují hojnost a oběh peněz.

3. Použijte citron k pročištění energií

Je bohatý na pozitivní vibrace a je to vynikající způsob, jak očistit a harmonizovat čchi ve vaší domácnosti. Zde je několik způsoby, jak využít citron k optimalizaci energie související s penězi:

 • Přidejte čerstvé citrony: Uspořádejte několik celých nebo rozpůlených citronů do misky nebo misky na konferenční stolek nebo jiný kus nábytku umístěný v jihovýchodním sektoru.
 • Difuzní citronový esenciální olej: Nalijte několik kapek do difuzéru a umístěte jej do stejné oblasti.
 • Udělejte si citronový čistič: Smíchejte šťávu z citronu, vodu a bílý ocet v rozprašovači a poté očistěte povrchy a předměty v jihovýchodním sektoru.
Přečtěte si také :   Jak znásobit své peníze pomocí Feng Shui u vás doma?

Zažeňte špatné vibrace pomocí citronu

Citron také hraje velkou roli při udržování špatných vibrací mimo váš domov. Jste připraveni zjistit, jak používat toto kouzelné ovoce?

1. Použijte hřebíček

Vložte několik hřebíčků do limetky, než ji položíte ke vchodovým dveřím vašeho domova, na talíř nebo do malé dekorativní misky. Tento tip vám pomůže odvrátit zlé duchy a negativitu a podpoří tak pozitivní a klidné prostředí ve vašem domě.

2. Vytvořte očistnou atmosféru

Pravidelně ve svém domě difuzujte citrónový esenciální olej, který pomůže odstranit špatné energie a obnovit pozitivní vibrace.

3. Zaměřte se na harmonické směsi

Zkombinujte citron s dalšími prvky s čistícími vlastnostmi, jako je sůl, rozmarýn nebo bílý ocet, abyste vytvořili účinný lék proti špatným vibracím. Zde jsou nějaké příklady :

 • Energetická koupel: Zřeďte šťávu z citronu a hrst hrubé soli ve vaně pro povzbuzující koupel, která může pomoci vyčistit vaši auru;
 • Ochranná mast: Smíchejte olivový olej, citronovou šťávu a několik snítek rozmarýnu, abyste získali mast bohatou na pozitivní energie; aplikujte jej na strategické body na těle, jako jsou zápěstí nebo čelo;
 • Energizující sprej: Vytvořte směs s vymačkaným citronem, bílým octem a několika snítkami tymiánu, který nastříkáte do obývacích pokojů a ložnic, abyste zahnali špatné vibrace.
Přečtěte si také :   Jak znásobit své peníze pomocí Feng Shui u vás doma?

Feng Shui se proto ukazuje jako skutečný nástroj pro podporu rovnováhy a prosperity v našem každodenním životě, zejména v kombinaci s očistnými ctnostmi citronu. Neváhejte uvést tyto tipy do praxe ve svém vlastním domě, abyste přilákali peníze a odpudili špatné vibrace!

Domů » Blog » Feng Shui: přitahujte peníze a udržujte špatné vibrace daleko od vašeho domova pomocí citronu