8 úžasných věcí k objevování o černých kočkách, ta poslední je ideální pro fanoušky hororových filmů…

Alenka Procházková

Černé kočky vždy vzbuzovaly zvědavost a obdiv mnoha lidí po celém světě, ale také zůstávají zahaleny tajemstvím a pověrami. Je nejvyšší čas pozvednout závoj na těchto fascinujících kočkovitých šelmách a dozvědět se něco více o jejich zvláštních vlastnostech.

1. Kontroverzní symbolika

Názory na černé kočky se mohou v jednotlivých zemích značně lišit. Ve skutečnosti je za to někteří považují talisman pro štěstí, jiní je spojují se smůlou a zlým okem. Ať je to jakkoli, tato kontroverzní symbolika zůstává ukotvena v mentalitě a přispívá k nepopiratelnému kouzlu těchto zvířat.

2. Méně časté problémy se srstí u černých koček

Kromě jejich tajemného vzhledu se zdá, že tmavé kočky mají oproti ostatním výhodu. Ve skutečnosti, problémy s bílým pláštěm jsou často méně přítomni doma, takže jejich péče je pro jejich majitele méně omezující.

3. Gen zodpovědný za barvu jejich srsti

Právě díky recesivnímu genu zvanému „non-agouti“ mají kočky černou srst. Tento gen má vliv na inhibici výskytu barevných pruhů na srsti, čímž dává zvířeti pevnou barvu.

Přečtěte si také :   Chraňte svá kuřata před kunami: 3 účinné tipy, jak zabezpečit kurník

Různé odstíny černé

I když všechny černé kočky sdílejí tuto genetickou vlastnost, přesto se liší odstíny černé v jejich kabátě. V závislosti na plemeni a konkrétních genech mají někteří tmavě hnědou srst, zatímco jiní mají modročernou. V každém případě jsou tyto variace nedílnou součástí kouzla těchto kočkovitých šelem.

8 překvapivých věcí k objevování o černých kočkách, ta poslední je ideální pro fanoušky hororových filmů...
8 úžasných věcí k objevování o černých kočkách, ta poslední je ideální pro fanoušky hororových filmů…

4. Výjimečné noční vidění

Během svého vývoje si kočky vyvinuly působivé schopnosti pohybovat se a lovit v noci. Nicméně, černé kočky mají vynikající noční vidění ve srovnání s jejich vrstevníky s jinou barvou srsti. Zdá se, že jejich tmavší pigmentace podporuje lepší vnímání kontrastů za špatných světelných podmínek.

5. Neustálá hbitost a flexibilita

Nikdo neví, jestli je to kvůli jejich barvě nebo prostě jejich kočičí povaze, ale černé kočky jsou známé svou hbitostí a flexibilitou. Zdá se, že v této oblasti předčí své vrstevníky, což z nich činí fascinující i zábavné společníky k pozorování.

6. Spojení s čarodějnictvím a paranormálním jevem

Po staletí byly černé kočky často spojovány s čarodějnictví a paranormální jevy. Toto rodové spojení má pravděpodobně svůj původ ve starověkém lidovém přesvědčení, které chtělo, aby tato zvířata byla posly ďábla nebo privilegovanými společníky čarodějnic. Bohužel toto spojení někdy vedlo k nespravedlivému pronásledování těchto nevinných tvorů.

7. Stav talismanu pro štěstí v některých zemích

Ne všechny pověry jsou negativní, pokud jde o černé kočky. V některých zemích, jako je Japonsko nebo Velká Británie, se má za to, že křížení cest s černou kočkou může přinést štěstí. V Japonsku se dokonce říká, že zahánějí zlé duchy a chrání před nimi své pány.

Přečtěte si také :   Chraňte svá kuřata před kunami: 3 účinné tipy, jak zabezpečit kurník

8. Základní herci hororových filmů

Je nepopiratelné, že jejich tajemný vzhled a jejich nejednoznačná symbolika udělaly z černých koček základní postavy hororové filmy. Často se používají k vytvoření děsivé atmosféry a připomínají divákovi, že děj se odehrává ve vesmíru, kde jsou nadpřirozené a temné síly velmi přítomné.

Během objevů můžeme pouze vidět, jak tyto kočkovité šelmy s jejich tmavou srstí mají kouzlo a bohatou historii, díky nimž jsou tak jedinečné. Daleko od klišé a pověr, kterými jsou obklopeny, zůstávají černé kočky loajálními a roztomilými mazlíčky pro ty, kteří je dokáží ocenit za jejich skutečnou hodnotu.

Domů » Blog » 8 úžasných věcí k objevování o černých kočkách, ta poslední je ideální pro fanoušky hororových filmů…