5 tipů, jak vědět, zda jste byli zablokováni na Whatsapp

Alenka Procházková

WhatsApp je celosvětově jednou z nejpopulárnějších a nejrozšířenějších aplikací pro rychlé zasílání zpráv, která lidem umožňuje komunikovat se svými kontakty v reálném čase. Co byste ale měli dělat, pokud si myslíte, že vás někdo na WhatsApp zablokoval? Zde je několik tipů, jak to zjistit:

1. Podívejte se na profilový obrázek svého kontaktu

Prvním náznakem, který by vás mohl přimět, abyste si mysleli, že vás kontakt zablokoval, je náhlé zmizení jeho profilové fotografie. Když uživatel někoho zablokuje na WhatsApp, jeho profilový obrázek se pro zablokovanou osobu automaticky stane neviditelným. Je však důležité poznamenat, že to může být také způsobeno změnou nastavení ochrany osobních údajů ze strany dané osoby nebo jednoduše proto, že nevložil profilový obrázek.

Chcete-li zkontrolovat profilový obrázek svého kontaktu:

  • Otevřete chat s tímto kontaktem
  • Klepnutím na jejich jméno zobrazíte kontaktní informace
  • Pokud se u jejich jména neobjeví žádná fotka, možná jste byli zablokováni
Přečtěte si také :   Kouzelný trik, díky kterému bude váš domov vonět, aniž byste museli utrácet peníze za aroma difuzéry

2. Sledujte stav „Online“.

Když vás zablokuje kontakt na WhatsApp, již neuvidíte jeho stav „Online“ nebo „Naposledy viděn“ pod jeho jménem ve vašich chatech. Pokud již tuto informaci nevidíte při otevírání konverzace s touto osobou, může to být známka toho, že jste byli zablokováni. Je však také možné, že váš kontakt ve svém nastavení ochrany osobních údajů vypnul možnost „Naposledy viděn“, čímž je toto kritérium méně spolehlivé při určování, zda jste byli zablokováni.

5 tipů, jak vědět, zda jste byli zablokováni na Whatsapp
5 tipů, jak vědět, zda jste byli zablokováni na Whatsapp

3. Zkuste odeslat zprávu

Pokud odešlete zprávu kontaktu, který vás zablokoval na WhatsApp, zpráva se zobrazí pouze se zaškrtnutím (✓) a nikdy se nezdvojnásobí, což znamená, že zpráva byla „přijata“. Může to také znamenat, že váš kontakt má problémy s připojením nebo je jeho telefon vypnutý. Pokud tomu tak je, doporučuje se chvíli počkat, než uděláte ukvapené závěry.

4. Zkuste uskutečnit hlasový hovor nebo videohovor

Hlasové hovory a videohovory WhatsApp automaticky odmítá, když vás zablokuje kontakt. Můžete se proto pokusit s touto osobou uskutečnit hlasový hovor nebo videohovor. Pokud hovor neumožňují a vy jste již zaznamenali některé z dalších příznaků, o kterých jsme hovořili výše, možná jste byli zablokováni.

Chcete-li zkusit zavolat:

  1. Otevřete své chaty a vyberte dotyčný kontakt
  2. Klepněte na ikonu hlasového hovoru (telefon) nebo videohovoru (fotoaparát) v pravém horním rohu obrazovky
  3. Pokud se váš hovor nepodaří spojit, možná jste byli zablokováni
Přečtěte si také :   2 přírodní a velmi účinné babské rady, jak se zbavit mravenců v domácnosti

5. Vytvořte skupinu WhatsApp a zkuste přidat dotyčný kontakt

Pokud jste byli zablokováni na WhatsApp, nebudete moci přidat osobu, která vás zablokovala, do skupiny chatu. Zkuste tedy vytvořit novou skupinu a přidat tuto osobu. Pokud je nemůžete přidat a vidíte další výše uvedené příznaky, může to znamenat, že jste byli skutečně zablokováni.

Chcete-li vytvořit skupinu a přidat do ní kontakt:

  • Na hlavní obrazovce WhatsApp klepněte na ikonu „Nová skupina“ vpravo nahoře
  • Najděte jméno kontaktu, o kterém máte podezření, že vás zablokoval, a zkuste ho přidat do skupiny
  • Pokud obdržíte upozornění, že tento kontakt nemůžete přidat, pravděpodobně jste byli zablokováni

Kombinací těchto různých tipů byste měli být schopni s určitou jistotou určit, zda jste byli zablokováni kontaktem na WhatsApp. Přesto je stále důležité zvážit možné důvody tohoto chování, než vyvodíme jakékoli definitivní závěry.protože některá znamení lze vysvětlit také problémy s připojením, změnami v nastavení soukromí nebo prostě náhodami.

Domů » Blog » 5 tipů, jak vědět, zda jste byli zablokováni na Whatsapp