4 recepty na čistič proti prachu, jak se ho konečně účinně zbavit

Alenka Procházková

4 recettes de nettoyant anti-poussière pour enfin s’en débarrasser

Prach je v našich interiérech stále se opakujícím problémem a často je obtížné jej ovládat. Zde jsou 4 recepty na čističe prachu, které si můžete vyrobit doma z jednoduchých, ekologických a ekonomických surovin.

1. Bílý ocet Multi-Surface Cleaner

Bílý ocet je přírodní produkt, který má mnoho antiseptických a odmašťovacích vlastností, díky čemuž je oblíbeným spojencem v boji proti prachu a špíně.

4 recepty na čistič proti prachu, jak se ho konečně zbavit
4 recepty na čistič proti prachu, jak se ho konečně zbavit

Ingredience

 • 1 šálek bílého octa
 • 1 šálek vody
 • 10 kapek citronového esenciálního oleje (volitelně)

Příprava a použití

Smíchejte bílý ocet a vodu ve spreji. Pak přidejte kapky citronového esenciálního oleje, pokud chcete parfémovat svůj čisticí prostředek. Poté nastříkejte na čištěné povrchy a otřete čistou suchou utěrkou z mikrovlákna.

2. Čistič prachu z olivového oleje

Olivový olej je také výborným čisticím prostředkem, zejména na dřevěné povrchy. Vyživuje dřevo a zároveň odstraňuje prach a nečistoty.

Ingredience

 • 2 lžíce olivového oleje
 • 1 šálek horké vody
 • 5 kapek levandulového esenciálního oleje (volitelně)

Příprava a použití

V misce smíchejte olivový olej s horkou vodou. Pak přidejte kapky levandulového esenciálního oleje, pokud chcete parfémovat svůj čisticí prostředek. Navlhčete čistou a suchou utěrku z mikrovlákna touto směsí a poté ji otřete o dřevěné povrchy, abyste odstranili prach a nečistoty.

Přečtěte si také :   5 babiččiných tipů, jak vyčistit troubu za méně než třicet minut

3. Odstraňovač prachu z kastilského mýdla

Kastilské mýdlo je přírodní mýdlo vyrobené z rostlinných olejů. Má detergentní a pěnivé vlastnosti, které z něj dělají ideální produkt pro výrobu účinného čističe proti prachu.

Ingredience

 • 1 polévková lžíce tekutého kastilského mýdla
 • 1 šálek horké vody
 • 5 kapek citronového esenciálního oleje (volitelně)

Příprava a použití

V misce smíchejte tekuté kastilské mýdlo s horkou vodou. Pak přidejte kapky citronového esenciálního oleje, pokud chcete parfémovat svůj čisticí prostředek. Namočte čistou a suchou utěrku z mikrovlákna do této směsi a přetáhněte ji po čištěných plochách, abyste odstranili prach a nečistoty.

4. Čistič prachu z esenciálních olejů

Esenciální oleje mají antimikrobiální vlastnosti, které mohou pomoci zabíjet bakterie v prachu. Tento čistič je ideální pro čištění okolního vzduchu při odstraňování prachu.

Ingredience

 • 1 šálek vody
 • 10 kapek citronového esenciálního oleje
 • 10 kapek levandulového esenciálního oleje
 • 10 kapek eukalyptového esenciálního oleje

Příprava a použití

Smíchejte esenciální oleje s vodou ve spreji. Poté nastříkejte na čištěné povrchy a otřete čistou suchou utěrkou z mikrovlákna. Tuto směs můžete také rozprášit do vzduchu, abyste pročistili a provoněli váš interiér.

Vytvořením těchto 4 receptů na čističe proti prachu se můžete konečně rozloučit s prachem a užívat si zdravý a čistý interiér bez použití chemikálií, které poškozují životní prostředí a vaše zdraví.

Přečtěte si také :   4 nepravděpodobné, ale účinné tipy pro zvýšení rychlosti vašeho WiFi připojení

Domů » Blog » 4 recepty na čistič proti prachu, jak se ho konečně účinně zbavit