3 velmi účinné babské rady na likvidaci molů z vašich skříní

Alenka Procházková

Moly mohou způsobit vážné škody v našich domovech, zvláště pokud se jim podaří proniknout do našich skříní a začnou si pochutnávat na našem oblečení, prádle a dokonce i jídle. Naštěstí existují přírodní a účinná řešení, jak s tímto nežádoucím vetřelcem bojovat. V tomto článku vám představujeme tři osvědčené babské rady na trvalé odstranění molů z vašich skříní.

1. Přírodní repelent na bázi esenciálních olejů

Jednou z nejjednodušších a nejekologičtějších metod, jak zabránit molům okusovat vaše skříně, je použití přírodního repelentu na bázi esenciálních olejů. Některé vůně jsou pro tento hmyz ve skutečnosti obzvláště nepříjemné.jako je levandule, citron nebo dokonce eukalyptus.

Recept na repelent:

  1. Smíchejte 10 kapek levandulového esenciálního oleje s 10 kapkami citronového esenciálního oleje a 10 kapkami eukalyptového esenciálního oleje v rozprašovací lahvičce naplněné vodou.
  2. Před každým použitím směs dobře protřepejte.
  3. Velkoryse nastříkejte vnitřek skříní, přičemž zvláštní pozornost věnujte oblastem, kde jste již moly nebo jejich larvy zahlédli. Pro optimální účinnost opakujte tuto operaci každý týden.
Přečtěte si také :   Kouzelný trik, díky kterému bude váš domov vonět, aniž byste museli utrácet peníze za aroma difuzéry

Pro další :

Pokud chcete posílit působení přírodního repelentu, můžete pár kapek čistých esenciálních olejů nanést i na kousky bavlny, které pak umístíte všude do svých skříní. Nezapomeňte každý měsíc vyměnit bavlnu a obnovit esenciální oleje.

3 velmi účinné babské rady na likvidaci molů z vašich skříní
3 velmi účinné babské rady na likvidaci molů z vašich skříní

2. Směs jedlé sody a bílého octa

Můry jsou zvláště citlivé na změny zápachu a vlhkosti. Směs jedlé sody a bílého octa je výborný způsob, jak je vyrušit a donutit je opustit váš domov.. Jako bonus vám toto řešení umožní důkladně vydezinfikovat vaše skříně a dopřát jim zasloužený osvěžení.

Příprava čisticího prostředku:

  1. V misce smíchejte tři lžíce jedlé sody s jednou lžící bílého octa.
  2. Postupně přidávejte horkou vodu, dokud nezískáte homogenní pastu.
  3. Před použitím nechte přípravek vychladnout.

Manuál:

Chcete-li použít čisticí sodu a bílý ocet, jednoduše rozetřete získanou pastu po celém vnitřním povrchu vašich skříní pomocí houby nebo měkkého hadříku. Před opláchnutím velkým množstvím čisté vody nechte působit deset minut. Nezapomeňte také po celou dobu provozu místnost dobře větrat.

3. Naftalín, babiččin lék, který se osvědčil

Naftalín, který je jistě kontroverznější pro své potenciální účinky na zdraví a životní prostředí, přesto zůstává velmi účinným repelentem proti molům. Tato látka je ve skutečnosti schopna odradit tento hmyz od toho, aby přistál ve vašich skříních a kladl vajíčka na textilní vlákna.. Pokud však zvolíte tuto možnost, dodržujte několik obvyklých opatření.

Přečtěte si také :   Tajný trik, který dokáže odemknout jakýkoli telefon bez hesla

Jak používat naftalínové kuličky:

  • Naftalínové kuličky umístěte do rohů skříní a do látkových sáčků, které umístíte přímo na oblečení.
  • Naftalínové kuličky pravidelně měňte, protože jejich účinnost časem klesá.
  • Pravidelně větrejte skříně a po použití si oblečení vyperte, abyste omezili vystavení výparům naftalínů.

Alternativy k naftalínu:

Pokud se používání naftalínových kuliček raději vyhýbáte, vězte, že existují i ​​jiné přírodní repelenty, které moly odpudí, jako jsou sáčky se sušenou levandulí, cedrové hobliny nebo dokonce pomerančová a citronová kůra.

Domů » Blog » 3 velmi účinné babské rady na likvidaci molů z vašich skříní