3 přirozené tipy pro trvalé odstranění nepříjemných pachů z potrubí

Alenka Procházková

éliminer définitivement les mauvaises odeurs des canalisations

Zápach z kanalizace je častým a nepříjemným problémem, se kterým se někdy potýkáme všichni. Naštěstí, existuje několik jednoduchých a ekologických metod, jak tento problém vyřešit, aniž byste museli volat profesionálního instalatéra. Zde jsou tři praktické tipy, jak trvale odstranit nepříjemný zápach z vašich kanalizací.

1. Metoda magického tria: soda, sůl a ocet

Tato metoda zahrnuje použití tří ingrediencí, které pravděpodobně již máte ve své kuchyni: louh sodný, sůl a bílý ocet. Směsí těchto prvků vzniká a chemická reakce který rozpouští mastnotu a odpad nahromaděný v potrubí, čímž eliminuje nepříjemné pachy.

Trvale odstraňte nepříjemný zápach z kanalizace
3 přirozené tipy pro trvalé odstranění nepříjemných pachů z potrubí

Krok 1: Smíchejte sodu a sůl

Začněte smícháním poloviny alžíce sody žíravina se lžící hrubé soli. Množství můžete upravit podle velikosti vaší dýmky, ale vždy dbejte na dodržení poměru dvou dílů soli na jeden díl sody.

Přečtěte si také :   Zažloutlé záchodové prkénko: 3 tipy našich babiček, aby vypadalo jako nové!

Krok 2: Nalijte směs do odpadu

Poté nalijte směs sody a soli přímo do příslušné trubky. Ujistěte se, že je rovnoměrně rozložen po celém povrchu, abyste maximalizovali jeho účinnost.

Krok 3: Přidejte bílý ocet

K zahájení chemické reakce pomalu nalévejte a lžíce octa bílá v potrubí. Můžete slyšet mírné praskání nebo šumění, to je zcela normální a je to známka toho, že k reakci dochází.

Krok 4: Nechte působit a opláchněte

Směs nechte působit alespoň hodinu, pokud možno i přes noc. Poté důkladně opláchněte horkou vodou, abyste odstranili všechny zbytky a úplně rozpustili nahromaděnou mastnotu a odpad. Tuto operaci pravidelně opakujte, abyste zabránili vzniku nových nepříjemných pachů.

2. Jedlá soda a citron

Jedlá soda je všestranná, ekologická přísada, kterou lze použít k deodoraci kanalizace a zároveň je šetrná k životnímu prostředí. V kombinaci s citronovou šťávou také vytváří chemickou reakci, která pomáhá rozkládat nahromaděný odpad.

Krok 1: Nasypte jedlou sodu

Nasypte půl lžíce jedlé sody do odpadu. Ujistěte se, že je rovnoměrně rozložen po celém povrchu, abyste maximalizovali jeho účinnost.

Krok 2: Přidejte citronovou šťávu

Stiskněte a celý citron a pomalu vylévejte šťávu do odpadu. Stejně jako u předchozí metody můžete slyšet mírné šumění, což je známka toho, že k reakci dochází.

Přečtěte si také :   Babiččino základní tajemství pro přípravu domácích muffinů pokaždé

Krok 3: Nechte působit a opláchněte

Směs nechte působit asi 30 minut až hodinu a poté důkladně opláchněte teplou vodou. Tuto operaci pravidelně opakujte, abyste zabránili vzniku nových nepříjemných pachů.

3. Preventivní údržba vařící vodou

Abyste zabránili vzniku nepříjemných pachů ve vašem potrubí, je nezbytné přijmout návyky preventivní údržby. Jedním z nejlepších řešení je pravidelné vylévání vařící vody do kanalizace, která pomáhá rozpouštět mastnotu a odpad dříve, než se nahromadí a vytvoří nepříjemný zápach.

Krok 1: Vařte vodu

Vařte velký hrnec vody nebo použijte rychlovarnou konvici, pokud ji máte. Ujistěte se, že jste provedli všechna nezbytná opatření, abyste se vyhnuli popáleninám.

Krok 2: Zalijte vroucí vodou

Pomalu a opatrně nalévejte vroucí vodu do odpadu. Můžete také přidat několik kapek mýdla na nádobí, aby byla tato metoda účinnější.

Krok 3: Opakujte pravidelně

Pro optimální údržbu opakujte tuto operaci alespoň jednou za měsíc nebo ještě častěji, pokud si všimnete, že vaše potrubí je obzvláště náchylné na zápach.

Stručně řečeno, odstranění zápachu z kanalizace není neřešitelný úkol. Pomocí těchto tří jednoduchých a ekologických tipů se můžete rozloučit se nepříjemnými pachy a užívat si doma zdravé a příjemné prostředí.

Domů » Blog » 3 přirozené tipy pro trvalé odstranění nepříjemných pachů z potrubí